Vítejte, jmenuji se Dominika. Ráda háčkuji a ještě raději pro děti.

Jsem učitelka z mateřské školy, která, jak už to u učitelek bývá, ráda tvoří. Neumím sedět a nic nedělat. Tudíž jsem začala tvořit takové věci, které udělají radost nejen mně.

Jak Dominičky Kočičky začaly

Tvoření jako takové dělám celý život. Pletla jsem, vyšívala, drhala, drátkovala, korálkovala, dělala jsem diamond painting, šila ... Zkrátka téměř vše, co vás napadne. Obrazů doma a vyšívaných polštářů doma přibývalo, ale místa ubývalo. Kamarády a rodinu jsem podarovala. Co ale teď? Já nemohu být bez práce. Neumím koukat po večerech jen tak na televizi. 

Když se kamarádce mělo narodit miminko, řekla jsem si, že se zkusím vrátit k háčkování. K mému překvapení mi háčkování šlo mnohem lépe než kdysi. Začalo mě to bavit čím dál víc. Lidi mi začali psát, že se kočičky líbí a zda bych jim kočičku neudělala. A tím vznikl tento geniální nápad. Nejdřív vznikaly kočičky ze zbytků příze. Pak přišel první balíček s klubíčky. Ozval se první cizí pán s objednávkou a já se rozhodla. Jdu s kočičkami do světa.

Návod na kočičku

Kočičky AMINEKO, které tvořím, jsou známé. Přikládám návody, kdo by si chtěl udělat svou. Já si vše ovšem přizpůsobila, takže u mých kočiček jsou nepatrné rozdíly. 

https://ganchillofilia.blogspot.com/2015/03/del-amineko-la-mujer-trabajadora-y-el.html - ŠPANĚLSKÝ NÁVOD

https://cz.pinterest.com/pin/35677022031808692/ - ANGLICKÝ NÁVOD

Ostatní zvířátka jsou celé podle mých návodů.